پیش بینی

اگر چه CRM به عنوان یک نرم‌افزار سازمانی است که راهکارهای رسمی برای آن ارائه می‌گردد، ولی وجود برخی راهکارها برای تفریح پرسنل نیز در آن ضروری به نظر می‌رسد. با توجه به این موضوع و نیز در پیش بودن جام جهانی برزیل، انجمن CRM اقدام به تولید راهکاری برای پیش‌بینی مسابقات در نرم‌افزار Microsoft CRM نموده است. با توجه به آشنایی پرسنل سازمان‌ها به این نرم‌افزار، کار با آن به سادگی توسط آن‌ها پذیرفته خواهد شد. این راهکار کاملاً رایگان است و برای نسخه‌های 2011 طراحی شده است، ولی در نسخه‌های 2013 نیز قابل استفاده است.

در استفاده از آن به نکات زیر توجه فرمایید:

1- برای هر سری مسابقات می‌توان امتیاز مسابقه و امتیاز گل‌ها را تعریف نمود. در صورتی‌که مسابقه‌ای با برد یکی از طرفین همراه باشد و شخصی به درستی آن برد را پیش‌بینی نموده باشد، فقط امتیاز نتیجه را دریافت خواهد نمود. در صورتی‌که گل‌های زده طرفین را نیز درست پیش‌بینی نماید به ازای هر طرف درست امتیاز گل‌های زده را نیز دریافت می‌نماید. امتیاز 4 برای نتیجه و 3 برای گل‌های زده توصیه می‌شوند.

2- برای هر مسابقه می‌توان ضریب اهمیت تعریف کرد، که امتیازات کاربران بعد از محاسبه در بند 1 در ضریب اهمیت مسابقه ضرب می‌شوند. کمترین مقدار 1 است و می‌توان برای مسابقات مهم‌تر یا غیرقابل پیش‌بینی‌تر از ضریب‌های بالاتر استفاده نمود.

3- برای ایجاد هیجان بیشتر امکان bet نیز برای پیش‌بینی‌ها تعریف شده است. هر کاربر می‌توان به اندازه امتیازات جاری خود bet نماید. درصورتی‌که مسابقه را دقیقاً درست پیش‌بینی نماید به اندازه امتیازات تعریف شده امتیاز دریافت خواهد نمود و در غیر اینصورت آن مقدار امتیاز را از دست خواهد داد.

4- برای هر مسابقه می‌توان تاریخ اتمام پیش‌بینی نیز تنظیم نمود. پس از این تاریخ امکان پیش‌بینی یا تغییر آن وجود نخواهد داشت.

5- پس از تغییر وضعیت یک مسابقه به کامل شده، امتیازات مربوط به آن پیش‌بینی‌ها لحاظ می‌گردند.

برای دریافت راهکار به این پیوند مراجعه نمایید. درصورت وجود هرگونه سوال، پیشنهاد یا مشکل از بخش تماس با مای انجمن اقدام نمایید.