CRM 2013 introductionبا ارائه نسخه 2013 محصول، مایکروسافت قابلیت های استراتژیکی را به Dynamics CRM اضافه نمود. در کنار قابلیت های Social، قالب هایی برای فرایندهای تجاری مشتریان پیش بینی شده است. این قالب ها راهنماهای گام به گامی را جهت بهبود عملکرد در برخی صنایع ارائه می دهند.

 

افق های جدید اجتماعی

فاز اول همکاری مایکروسافت با InsideView مربوط به افزودن قابلیت های ارتباط با ابزارهای پرطرفدار اجتماعی هستند. این قابلیت ها در حال حاضر در آمریکا بدون هزینه اضافی برای نسخه Online در دسترس هستند و از اوایل سال 2014 برای سایر نقاط جهان نیز عرضه می شوند.

 

قالب های تجاری

نسخه جدید برای مشتریان قالب های تعریف شده و قابل تنظیمی که مراحل کاملاً مشخصی جهت تکمیل دارند را عرضه می نماید. این قالب ها برای صنایع خاصی مانند ارائه دهندگان خدمات تخصصی، تولیدی و خدمات مالی طراحی شده اند. این قالب ها بر اساس Best Practice های صنایع مختلف طراحی شده اند و گامی در جهت یکپارچه سازی با سیستم های BPMS محسوب می شوند. همچنین این قالب ها توانایی گردش در گوشی های هوشمند را برای مدیرانی با وقت آزاد کمتر را نیز دارند.

محصول جدید که در 42 فروشگاه بین المللی در دسترس خواهد بود، از 31 اکتبر برای نسخه های On-Premise و Partner-hosted ارائه می شود. طراحی جدید تجربه کاربری بهبود یافته ای را برای کاربران عرضه می نماید که در کنار محصولاتی مانند Yammer، Skype و Lync قابل استفاده خواهد بود.

واسط کاربری محصول جهت استفاده در محصولاتی مانند تبلت ها و گوشی های هوشمند طراحی شده است. در نسخه 2011، با ارائه به روزآوری 12 امکان استفاده در همه مرورگرها فراهم شد، که با برخی مشکلات همراه بود. این مشکلات در نسخه جدید به طور کامل برطرف شده است. همچنین برنامه ای خاص ویندوز 8 جهت ارتباط به CRM نیز به سبد محصولات اضافه شده است.

نسخه 2011 قابلیت به روزآوری به نسخه جدید را خواهد داشت، و مایکروسافت از شرکت ها خواسته است با همکاری Partner خود این به روزآوری را برنامه ریزی نمایند. از این لینک می توانید نسخه آزمایشی 90 روزه را دریافت نمایید.

 

منبع: مرکز خبری مایکروسافت