با سلام

برای ارسال وظیفه از یک کاربر به کاربر دیگه به طوری که فقط کاربر مالک قادر به دیدن آن وظیفه باشد مجبور به ایجاد یک entity جدید شدیم که البته ازجنس activity ها نباشد چون در این صورت از قوانین دسترسی activity ها پیروی می کرد و کاربران دیگه وظیفه کاربر مالک رو می دیدن.

الان می خوام هنگامی که کاربر آن وظیفه خصوصی رو تکمیل کرد دکمه complete داشته باشه که وضعیت این رکورد رو به inactive تغییر وضعیت بده؛ با توجه به بررسی که انجام دادم مثل اینکه فیلدهای status و state مثل فیلدهای دیگه به راحتی نمی شه با جاوا اسکریپت value اونها رو تغییر داد و باید از SetStateRequest استفاده کرد و پلاگین نویسی کرد. در صورتیکه من به کد جاوا احتیاج دارم که پشت اون کلید complete اون رو run کنم.

لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید و نمونه کد رو برام ارسال کنید.

با تشکر

سلام

یک فیلد مخفی از نوع دو گزینه ای روی فرم بسازید و مخفیش کنید. حتماً روی فرم باشه و قابل دیده شدن نباشه. بعد با دکمه و Javascript مقدار اون فیلد رو تغییر بدید.

بعد یک Workflow تنظیم کنید که فقط روی تغییر این فیلد شروع بشه. به کمک اون گردش کار وضعیت فعالیت رو تکمیل کنید.

سلام ممنونم از راهنماییتون

با سلام

الان یه مشکل دیگه دارم و اون اینه که وقتی دسترسی کاربر رو برای خواندن در حد user میدم دیگه وقتی کاربر می خواد وظیفه ای ایجاد کنه و ارسال کنه نمی تونه مالک رو عوض کنه و یا assign کنه چون حین این عمل error میده.

خوب دسترسی Assign هم بهش بدید.

دسترسی assign هم کامل داره!!

الان اومدم یه کار دیگه کنم و اون اینه که یه فیلد دیگه به اسم send to برای کاربر گذاشتم تا وقتی که این فیلد رو پر کرد یک workflow اجرا می شه که یک وظیفه جدید بامالکیت یوزری که داخل send to قرار داده شده ایجاد می کنه.

اما الان نمی دونم چرا وقتی کاربر یکی از کاربران را داخل send to روانتخاب می کنه هنگام ذخیره کردن رکورد  access is denied بهش میده . کاربر دارای سطح دسترسی saleperson هست.

یعنی اگه این فیلد رو پرنکنه مشکلی نداره و رکورد ایجاد میشه اما وقتی این فیلد رو پر می کنه این error میده.

البته برای کاربران هم سطح خودش مشکلی پیش نمیاد.

بابت مشکل access is denied مربوط به سطح دسترسی فایل پیوست بود که وقتی دسترسی آنرا full دادم مشکل برطرف شد.

اما بابت اون موضوع اولی که فرمودید دسترسی assign بهش بدم همچنان این مشکل هست و البته لازم به ذکر است که دسترسی assign در سطح organization است.

با تشکر

خوب حالا اتفاقی که میفته اینه که بعد از Assign اگر روی فرم باقی بمونه باید دسترسی Read اون رکورد را داشته باشه. ازونجایی که دسترسی Read در سطح کاربر هست به مشکل میخوره. Assign اتفاق افتاده و مشکلی وجود نداره، فقط کاربر چون نمیتونه رکورد را ببینه خطا میخوره.

بله استاد ؛ درسته....

ممنون از راهنماییتون

با سلام

با توجه به مشکلی که در مورد دسترسی به وجود میاد می خوام این کار رو انجام بدم که کاربر1 در وظیفه ای که داره ارسال می کنه در فیلد send to  نام کاربر دریافت کننده (کاربر2) را قرار بده و یک فیلد خالی به نام sender هم روی فرم باشه. وقتی که فرم بسته شد پلاگینی اجرا بشه که مقدار send to را به جای owner قرار بده و مقدار owner  را در sender بریزد.

به این صورت مشکلی از بابت دسترسی به وجود نمیاد چون فرم بسته شده و بعد عملیات انتقال صورت می گیره.

یک workflow هم در موقع ایجاد این پیام می خوام بذارم که وقتی این پیام ایجاد شد یک follow برای کاربر1 ارسال کننده ایجاد بشه که به این صورت بتونه پیامی که ارسال کرده رو پیگیری کنه (جهت یادآوری) و البته از تمام فیلدهای اون پیام اصلی کپی در follow قرار می گیرد.

الان با توجه به تحلیل بالا یک درخواستی که وجود داره این هست که کاربر1 که پیامی را ارسال کرده بتونه note ها و activity هایی که کاربر2 روی پیام ایجاد می کنه رو داخل follow خودش ببینه تا به این صورت از روند پیگیری این مشکل خبردار بشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید که آیا این تحلیل قابل پیاده سازی هست؟ و در مورد درخواست اینکه activity و note های مرتبط با یک فرم در فرم دیگه نشون داده بشه چه راهکاری باید به کار ببریم؟

البته بابت activity ها فکر می کنم بشه با quick view form روی فرم بیارمش(و subgride ای از activity هایی که به quick view form اضافه می کنم )  اما در مورد note ها نمی دونم چطوری اینکارو انجام بدم چون توی quick view form میام یه subgride می زنم به activity های مرتبط با اون فرم اما note های مرتبط با اون فرم رو نمیاره!!

با تشکر

سلام

امکان پذیر هست. منتها نکات زیر را در نظر داشته باشین:

1- بهتره به جای Plugin از Custom Workflow استفاده کنید که توی موقعیت های مشابه دیگه هم بشه استفاده کرد. دقت هم کنید که بهتره Asynchronous تنظیم کنید.

2- برای اینکه مشکلی توی مشاهده و اینا پیش نیاد، بهترین کار اینه که یه دکمه رو خودتون تنظیم کنید و عملیات مورد نیاز رو با اون دکمه انجام بدید و در انتها ذخیره و بستن بزارید براش. بقیه دکمه های مربوط به ذخیره و این ها رو می تونید غیر فعال کنید. اینطوری احتمال اینکه رکوردی ذخیره بشه و روی خود فرم باقی بمونه وجود نداره. ولی اگر اینطوری عمل نشه ممکنه کاربر فرم رو ذخیره کنه و همونجا بمونه.

3- در مورد Note و Activity یا حتی Follow میتونید به جای اینکه وصل به رکوردی باشن وصل کنید به Account مرتبط. قاعدتاً چون امکان مشاهده Accountها وجود داره، بنابراین اگر این موارد به این نوع رکوردها هم وصل بشن توی بحث دسترسی راحت ترین. منظورم از وصل شدن اینه که مثلاً Regard به اکانت باشه. برای این کار هم می تونید برای زمان ایجاد یک Activity یا Note بیایید یه Workflow تنظیم کنید تا کپی اون رو روی Account هم ایجاد کنه.

با سلام و احترام

در ابتدا از صبوری و راهنماییتان سپاسگزارم.

اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم؛ با توجه به دسترسی که قبلا ذکر شده و اینکه عملیات جابجایی دو فیلد owner و send to باید بعد از بسته شدن فرم انجام بشه ؛ آیا با روشی که فرمودید با error روبرو نمی شیم؟

چون اگه دکمه هم طراحی کنم بالاخره این workflow ابتدا اجرا می شود و بعد فرم ذخیره و بسته می شود. یعنی بین زمان ذخیره شدن فرم و بسته شدنش باز به error برمی خوریم چون کاربرجاری در حال مشاهده فرمی است که owner آن براثر اجرای workflow تغییر کرده. اما پلاگین فکر می کنم این امکان رو داره که بعد از بسته شدن فرم یعنی رویداد close اجرا بشه.

در مورد مشکل دوم هم باز اونطوری که من متوجه شدم یه مشکلی هست و اون اینه که کاربر1 که پیامی را به کاربر2 ارسال می کند می خواهد note هایی که توسط کاربر2 روی پیام دریافتی ایجاد کرده است رو ببیند و ربطی به account ها ندارد. یعنی این پیامهای خصوصی صرفا جهت رد و بدل شدن پیام بین همکاران است (البته پیامهای کاری) و ممکنه اصلا ربطی به account ها نداشته باشد مثلا پیامی از سوی مدیریت که از مالی درخواست یک گزارش ماهیانه را دارد.

با تشکر

نه. مشکلی پیش نمیاد. اگر ورکفوتون از نوع Async باشه چند ثانیه بعد از بسته شدن فرم اجرا میشه.

در مورد مسأله دوم هم اگر اینطور باشه، پس یا باید کاربرها دسترسی دیدن رکورد اصلی رو داشته باشن، یا اینکه رکورد براشون Share بشه.

ببخشید استاد دو فیلد من از نوع lookup به user ها هستند ؛ برای اینکه بتونم اونا رو از نوع ورودی بگیرم و به خروجی workflow بدم باید نوعشون رو چی انتخاب کنم آخه دیدم که workflow activity از lookup پشتیبانی نمی کنه.

سلام

اگر منظورتون Custom Workflow Activity باشه، پشتیبانی می کنه. بهش می گن Entity Reference و توی کد دیگه بهش Lookup نمیگیم.

شما صرفا با یک گردش کار میتونستید مشکلتون و حل کنید  

به این صورت که اگر شخصی که داره فعالیت و تغییر حالت و یا به روز رسانی حتی واگذار یا پاک میکنه تغییری در سیستم اصل فعالیت ایجاد نشه 

ممنونم آقای آقازاده

ببخشید آقای علی زاه من درست متوجه منظورتون نشدم ؛