با سلام و احترام

من میخام برای انتخاب و نمایش یک ساب گرید از دو یا چند فیلد استفاده کنم.

به این صورت که من در فیلد گزارش قادر به انتخاب 3 پزشک هستم.

وقتی ساب گرید را ایجاد میکنم فقط میتونم ی فیلد رو به عنوان شرط بدم و نمیشه فیلد 2 و 3 رو انتخاب کرد.

چطور میتونم اینکار رو انجام بدم؟
زبان اس کی ال به صورت زیر است.

select * from table where field 1 = *** or field 2=*** or filed 3 =*** 

سلام

شما میخواهید روی یک سابگرید یک تعدادی فیلتر بزارید، که هر کدوم از فیلترها توی یک فیلد قرار دارن. درسته؟ برای اینکار بعد از اینکه شرط اول رو تعریف کردید، زیرش کمبوباکس رو باز کنید و فیلد جدید و شرط جدید و برای باقی موارد هم همچنین. بعد از اینکه شرطها تعریف شدند برای اینکه or یا and بودنش مشخص بشه سطرها رو از اول سطر انتخاب کنید و از ریبون دکمه group رو بزنید.

اینجا یک رابطه
N:N
وجود دارد.

در فرم اصلی ما میتوانیم تعداد از فرم دوم که در ساب گرید مشاهده میشود داشته باشیم.

هر نمونه از فرم دوم نیز میتواند به 4 تا از فرم اول وصل شود.

چطور میشود در ساب گرید فرم اول تمام اشیاء فرم دوم (چ در فیلد اول یا دوم و...) را به نمایش درآورد.

با توجه به تصویر فقط یک فیلد را میشود انتخاب کرد.

در سابگریدها فقط میتوان یک نوع موجودیت را نمایش داد. از طرفی خاصیت Rollup View نیز برای موجودیت‌های custom امکانپذیر نیست. بنابراین بهتر است از چند سابگرید استفاده شود.

من این سوال رو در استک اور فلو پرسیدم این لینک رو بهم پیشنهاد دادن.

نظر شما چیه؟

https://stackoverflow.com/questions/36944480/dynamics-crm-fully-custom-fetchxml-in-subgrid

اصلاً این کار رو توصیه نمیکنم! چون هم از نظر نگهداری خیلی سخت میکنه کار رو و هم اینکه یه تغییر کوچیک میتونه باعث بشه کلاً سابگرید و فرم کار نکنن. از طرف دیگه کدتون جزو کدهای Support شده نیست و با یه آپگرید ممکنه مشکل بخوره.