سلام و عرض ادب

من میخوام امکان کار گروهی بر روی تسک داشته باشم . 

اینکار خوب از طریق شیر کردن امکانپذیر هست اما مشکل اینجاست وقتی شیر میکنیم نمیتونیم روش فالو بنویسسم که اطلاع رسانی انجام شه و به جز اون هم توی لیست کارهای شخص نمیره مگر اینکه ویو فعالیتهای شخص روی Open activity  باشه

روشی که به ذهن خودم رسید اینه که یه entity  جدید بسازم از نوع فعالیت 

CC  و  BCC استفاده کنم بعد تو اون از فیلد 

خوب این روش جواب میده اما تسک اصلی سیستم رو حذف میکنه که یه جورایی منطقی نیست. 

میخوام بدونم کسی برای تسکهای گروهی کاری کرده یا خیر. 

یا اینکه کلا روش پیشنهادی من منطقی هست ؟ چه چالشهایی با این روش ممکنه داشته باشیم ؟

آیا میشه توی فرم تسک فیلدCC رو ادد کرد ؟ 

با تشکر فراوان از اساتید محترم

سلام

ببینید منطق استفاده از این سیستم به این شکل هست که هر فعالیت بایستی به یک شخص تخصیص داده بشه، و استفاده از یک فعالیت (وظیفه تماس یا هر چیز دیگه ای) درست نیست. بذارید مثال بزنم براتون.

فرض کنید فاکتوری برای مشتری صادر شده که نیاز هست از طرف سه نفر بر روی اون کار بشه. پس اصل کار ما توی این مثال فاکتور هست که بایستی از طریق سه نفر پیگیری بشه. حالا برای این موضوع میاریم به کمک ورکفلو اسکریپت یا هر چیز دیگه ای که بسته به فرایند مشخص میشه توی مراحل مختلف وظیفه برای هر کارشناس تعریف میکنیم. مثلاً مرحله اول لازم هست که کارشناس استقرار تکمیل شدن سفارش رو چک کنه، یک وظیفه برای او ایجاد میشود. بعد از تکمیل این وظیفه یا حتی به طور موازی میشه وظایف دیگه ای رو برای کاشناسان مالی یا هر بخش دیگه ای ایجاد کرد.

پس، از استفاده از یک فعالیت برای چند مورد خودداری کنید. فعالیت‌ها بایستی کاملاً سلولار باشن و خاص یک شخص، اون رکوردی که فعالیت بهش ریگارد میشه اصل کار هست.

سلام و عرض ادب 

ممنون از پاسخ شما . 

خوب این منطق رو قبول دارم برای کارهایی که فرایندش مشخص هست میشه اینکارو کرد  اما گاها فرایند کار مشخص نیست 

من یه مثال از روش کار خودمون میزنم اینم بگم که تا قبل از این از ترلو و ایمیل استفاده میکردیم

یه کاری ایجاد میشه برای یک شخصی که مدیر هست بعد در هنگام ایجاد اون کار یک فرد دیگه به اون کارت یا ایمیل اساین میشه صرفا جهت اطلاع یا تصمیم گیری های موردی. اونوقت فردی که کار بهش ارجاع شده بنا به صلاحدید خودش یه نفرو اساین میکنه برای انجام کار یا انجام قسمتی از کار. 

وقتی با تسک اینکارو انجام میدیم ارتباطه گم میشه حالا راهکارش اینه که از شیر کردن استفاده کنیم اما اطلاع رسانی ها گم میشه .

از شیر کردن تا جایی که می‌تونید کمتر استفاده کنید. اثرات عملکردی داره و توی طولانی مدت باعث افت عملکرد سیستم می‌شه. 

کارهایی از این جنس که معلوم نیست به چند نفر می‌خواد cc بشه، به نظرم نیاز هست به جای فیلد از یه موجودیت جدا استفاده بشه. یک موجودیت جدید به نام رونوشت یا هرچیزی بسازید و یک لوکاپ به Task بسازید براش. برای این موجودیت (رونوشت) یک فیلد لوکاپ یه یوزر لازم هست.

توی نمای فعالیت‌های من، یک شرط دیگه هم اضافه کنید که فعالیت‌هایی که فیلد یوزر رونوشتش به یوزر فعلی باشه.