نگاهی به تغییرات مایکروسافت CRM در سال 2016

سال 2016 برای مایکروسافت CRM، سالی بی‌نظیر بود که اتفاقات مثبت زیادی را در برداشت. در این پست به مرور برخی از این وقایع خواهیم پرداخت:

 

CRM 2016

در ژانویه امسال نسخه جدید CRM منتشر شد، که امکانات زیادی را منتشر نمود. کنترل‌های موبایل جدید، Interactive Service Hub، فرایند اجرای تک کلیکی Word و Excel و فیلترهای کنترلی برای یادداشت‌ها برخی از این موارد بودند.

 

2016

 

نظرسنجی‌ها

پیرو خرید Mojo در سال 2015، مایکروسافت صدای مشتری را به نسخه جدید افزود.

 

سرویس‌های در محل

با خرید FieldOne مایکروسافت گام بزرگی در زمینه ارائه سرویس‌های مرتبط با خدمات در محل برداشت.

 

مدیریت پروژه

نسخه جدیدی از راهکار مدیریت پروژه برای مایکروسافت CRM ارائه شد، که امکانات مفصل‌تری را در ارتباط با CRM ارائه می‌نمود. این تغییر برعکس چند تغییر اخیر، بدون خرید یک شرکت محقق شده است و Microsoft به شکل داخلی آن را تولید کرده است.

 

ارتباطات اجتماعی

در اوایل سال 2014 مایکروسافت سرویس جدید یکپارچه اجتماعی را برای این پلتفرم ارائه نمود، که در اوایل امسال نسخه جدید و تکامل یافته‌ای از آن را نمایش داد. در نسخه جدید که Social Engagement نام گرفته است، امکانات به نحو بهتری با CRM ادغام شده‌اند. مهم‌ترین قابلیت معرفی شده امکان ایجاد درخواست و سرنخ از شبکه‌های اجتماعی بود.

 

گروه‌های آفیس 365

همکاری نزدیک آفیس 365 و CRM باعث تشکیل گروه‌های آفیس 365 شد. به کمک این امکان کاربران غیر CRMای امکان استفاده از برخی امکانات نظیر پروژه‌ها و فرصت‌های فروش را خواهند داشت.

 

هوش تجاری

محصول Power BI به عنوان یکی از محصولاتی که در حال رشد سریع است، توسط مایکروسافت در حال توسعه است. در نسخه‌های جدید امکانات زیادی برای آن ارائه شده است. یکی از امکاناتی که به شکل یکپارچه برای CRM ارائه شده است، قابلیت قرار دادن بخشی از داشبورد BI در داشبوردهای CRM است.

 

لینکدین

در سال جاری مایکروسافت شرکت لینکدین را خریداری نمود. ساتیا نادلا در اظهاراتی که طی ماه گذشته داشته است، امکانات جدیدی را برای یکپارچه‌سازی با CRM در نظر گرفته است.

 

Dynamics 365

نسخه‌ای جدید، ارتقا یافته و یکپارچه از مایکروسافت CRM! امکانات لایسنسینگ Role Based، یکپارچه‌سازی بین CRM و ERP، امکان ساخت اپلیکیشن‌های جدید، یکپارچگی بی‌نظیر بین Power BI، Cortana و Office 365.

 

پورتال‌های مشتریان

با خرید شرکت ADX Studios، سلف سرویس‌های مشتریان برای راهبران با سادگی بیشتری پیاده خواهد شد. در نسخه آتی Microsoft CRM، این راهکار تحت عنوان پورتال یکپارچه ارائه خواهد شد.

 

Gridهای ویرایش شدنی

امکانی که مدت‌های زیادی از طرف کاربران درخواست شده بود، بالاخره ارائه شد. به کمک این قابلیت، امکان پیاده‌سازی ویرایش‌های کاربری در Gridview فراهم خواهد شد و نیازی به باز کردن فرم نخواهد بود.