پورت‌ها در نصب Microsoft CRM چه نقشی دارند؟

اخیراً مشکلی در سرویس‌های گزارش‌گیری Dynamics CRM یکی از مشتریان رخ داده بود. بعد از بررسی‌های اولیه متوجه شدم که فرایند نصب بدون کاربر Domain Admin انجام شده است. هرچند مایکروسافت در مستنداتش به نقش مهم این کاربر اشاره نموده است، ولی اشاره نیز شده است که امکان نصب بدون یک کاربر Domain Admin وجود خواهد داشت. تنها برخی از امور بایستی به‌صورت دستی انجام شوند. درصورتی‌که هریک از این امور توسط راهبران به‌خوبی انجام نشود مشکلاتی در بخش‌هایی از سیستم به وجود خواهد آمد.

در بررسی خطاهای سیستم Reporting به لاگ زیر برخوردم:

 

 A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond ip:808

 

این خطا به نظر در برقراری ارتباط بر روی پورت 808 ایجاد شده بود. بررسی مستندات نشان می‌دهد که پورت 808 جهت گزارشات بر پایه Fetch استفاده می‌شود. بنابراین بایستی در فایروال هر کدام از سرورها (پایگاه داده و اپلیکیشن جدا بودند) این پورت به Exceptionها اضافه شوند.

به وجود آمدن امکان برقراری ارتباط بر روی پورت 808 باعث راه‌اندازی مجدد سرویس‌های Reporting سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان مایکروسافت شد.

 

نظرات
  1. ا آزادی 12:35 روز 12 شهریور

    بسیار عالی.با تشکر از زحمات شما