رفع مشکل یادداشت‌ها درمرورگر فایرفاکس

در نسخه‌های جدید فایرفاکس، مشکلی بین مرورگر و Microsoft CRM پیش می‌آید که باعث بروز اختلالات شدیدی در کارکرد CRM می‌شود. این مشکل حتی در نسخه‌های قدیمی CRM مانند 2013 نیز دیده می‌شود، و مایکروسافت تاکنون آن را حل ننموده است. این مشکل بدین شکل است که یادداشت‌ها پس از ثبت شدن نمایش داده نمی‌شوند. یعنی یادداشت وجود دارد و حتی تاریخ و صاحب آن مشخص است، ولی متن یادداشت وجود ندارد. باز هم تکرار می‌کنم که این مشکل در مرورگر Firefox دیده می‌شود و در سایر مرورگرها گزارشی وجود نداشته است. برای رفع این مشکل بایستی تغییری در سورس CRM ایجاد شود. قبل از ایجاد این تغییرات حتماً از فایل‌های ذکر شده پشتیبان تهیه نمایید، و در نظر داشته باشید که این تغییرات Support نشده هستند.

به مسیر نصب CRM رفته و مطابق عکس زیر فایل notesv2.css را بیابید.

 

مسیر فایل 

 

فایل مورد نظر را یافته و به کمک Notepad یا Visual Studio باز نمایید. کلاس مربوط به notestextbox را یافته و خط مربوط به color را بیابید. مشکل از آن‌جا حادث شده است که به جای شش عدد صفر، چهار عدد صفر قرار داده شده است. مطابق تصویر زیر، تعداد صفرهای مربوط به این مشخصه را به 6 تغییر داده و در مقابل آن از عبارت important! استفاده نمایید.

 

فایل css

 

سپس فایل را ذخیره نموده و iisreset انجام دهید، و مرورگر را بسته و باز نمایید. اگر تمامی مراحل را با دقت طی نموده باشید، مشکل شما برطرف خواهد شد. توجه نمایید که با اولین آپدیتی که نصب نمایید این تغییر از بین خواهد رفت.

نظرات
  1. مائده فرضی پور 16:47 روز 24 آذر

    با تشکر مشکل ما با همین روش حل شد