چگونه Microsoft Dynamics CRM را تنظیم نماییم؟

اخیراً یکی از شرکت‌های استفاده کننده از Microsoft CRM نارضایتی شدیدی از عملکرد بد سرورهای خود داشتند. توفیق این را داشتم که در خدمت این دوستان باشم و بتوانم کمکی برای حل مشکلات Performance ایشان داشته باشم. مشکلات عمده‌ای در CRM این شرکت مشاهده می‌شد که برای نمونه می‌توان به SQL Timeout، مصرف بالای Bandwidth و هنگ‌های متوالی در Outlook Client اشاره کرد. این مشکلات باعث شده بودند که مقبولیت سیستم در سازمان کاهش یافته، بهره‌وری را کاهش داده و بر روی فرایندهای کلیدی سازمان تأثیر بدی گذارده بود. مجموعه عملیاتی بر روی سرورها انجام گرفت که منجر به بهبود عملکرد سرور Dynamics CRM شد، که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهم نمود:

 

  • Indexهای پایگاه داده

در زمان نصب Microsoft CRM تعداد زیادی Jobهای سیستمی برنامه‌ریزی می‌شوند، که کمک بسیار زیادی به عملکرد روان پایگاه داده دارند. این Jobها تا زمانی که اندازه فایل‌های داده به حدود 40 الی 50 گیگابایت برسند، عملکرد درستی بروز می‌دهند. ولی درصورتی‌که اندازه فایل‌های داده از این حدود فراتر بروند، منجر به عدم انجام این Jobها خواهد شد. عدم عملکرد یا عملکرد ناقص هرکدام از Jobهای نگهداری سیستم منجر به رشد بسیار سریع اندازه SQL و fragment شدن بخش اعظمی از Indexها می‌شود. برای این موضوع شما می‌توانید از Maintenance Planهای مربوط به SQL Server استفاده نمایید.

 

  • حذف لاگ‌های مربوط به گردش‌های کاری تکمیل شده

به مانند موضوع بند قبل، درصورتی‌که Maintenance Jobها به درستی انجام نشوند در مورد گردش‌های کاری نیز به مشکل برخواهیم خورد. این مشکل در رشد سریع جدول‌ها AsynOperationBase و PrincipalObjectAccess خود را نمایان خواهد کرد. در این‌صورت این جدول‌ها تعداد رکوردهایی بیش از ده‌ها میلیون خواهند داشت. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید Workflowها را به‌گونه‌ای تنظیم نمایید که درصورت موفقیت‌آمیز بودن، لاگ مربوط به آن‌ها حذف شود. اگر این تنظیم بر روی Workflow انجام نشود، می‌توان به کمک تنظیماتی که در این پیوند آموزش داده شده است، پس از گذشت زمانی معین آن‌ها را حذف نمود.

 

  • جلوگیری از Share شدن زیاد رکوردها

درصورتی‌که تعداد به اشتراک‌گذاری رکوردها در طول زمان از حد معینی بیشتر شود، با افزایش اندازه جدول POA منجر به کندی شدید سیستم خواهد شد. از آنجایی که در هر عملیاتی در سیستم این جدول بررسی می‌شود، بنابراین بایستی از افزایش تعداد رکوردهای آن جلوگیری نمود. در این مقاله در مورد نحوه حذف مطمئن رکورهای اضافی بحث شده است.

 

  • فعالسازی Compression

وجود فضای جذابی مانند Outlook Client در کنار سایر ویژگی‌های CRM، باعث استفاده وسیع آن در سازمان‌ها می‌شود. همین افزونه جذاب درصورتی‌که به درستی تنظیم نشود، باعث کندی بسیار در شبکه داخلی خواهد شد. به دلیل Syncهای متوالی و ارسال و دریافت زیاد اطلاعات ضروری است که تغییری در نحوه فشرده‌سازی در سرور اعمال شود. این مقاله ادعا کرده است که درصورتی‌که فشرده‌سازی و استفاده از SSL در سرورهای CRM استفاده شوند، بهبود 88 درصدی در عملکرد را در پی خواهند داشت.

 

دریافت Microsoft CRM Job Editor

نظرات
  1. علیرضا خراسانی 07:25 روز 23 دی

    ایکاش در مورد نحوه انجام برخی ازین موادر هم مقداری راهنمای میفرمودین و جزییاتش را بیان میکردین