مجموعه‌ای از تنظیمات ایمیل روتر

در نسخه‌های پیشین مایکروسافت CRM، تنظیم ایمیل روتر کار چندان سختی نبود، و با تغییر یک رجیستری به راحتی امکان تنظیم آن فراهم بود. در سال‌های اخیر و با رشد تکنولوژی‌های موبایل و تبلت و به تبع آن لزوم انجام تنظیمات IFD، تنظیمات ایمیل روتر به کار سختی تبدیل شده است. در این پست مراحل مختلف تنظیمات ایمیل روتر را بررسی خواهیم نمود.

بخشی از این تنظیمات از داخل خود اپلیکیشن انجام می‌پذیرد که در ابتدا آن‌ها را بررسی خواهم نمود:

1- اولین مرحله تنظیمات مربوط به System Settings است. این تنظیم به منزله یک دکمه خاموش/ روشن است. در بخش Settings و در برگه Email، بایستی تنظیمات مربوط به پروفایل‌ها و Process Email Using بر روی Server Side Synchronization قرار داشته باشد.

 

Server Side Synchronization

 

2- مرحله دوم مربوط به تنظیمات ایمیل و Mailbox هر کاربر است. در این مرحله برای هر Userایکه فیلد Email تکمیل شده باشد، یک Mailbox ساخته می‌شود (سیستمی). بنابراین در بخش Email Configuration ضروری است که تنظیمات هر Mail Box نیز اعمال گردد. در این بخش بایستی Incoming و Outgoing درصورتی‌که بر روی Server Side نباشند مانند مرحله اول تنظیم شوند.

 

User Configuration

 

3- در مرحله بعد لازم است که Encryption سرور (درصورتی‌که فعال نشده باشد)، فعال گردد. اگر در زمان نصب تنظیمات IFD اعمال نشده باشد و پروتکل مورد استفاده HTTP باشد، جهت فعالسازی Encryption با خطا مواجه خواهید شد. بنابراین بایستی اسکریپت زیر را در دیتابیس CRM اجرا نمایید:

 

UPDATE [MSCRM_CONFIG].[dbo].[DeploymentProperties]
                SET [BitColumn]=1
                WHERE ColumnName='DisableSSLCheckForEncryption'

 

سپس IISRESET نمایید تا تغییرات اعمال شوند. در این مرحله با یک رمزگذاری مناسب می‌توانید Encryption را فعال نمایید.

4- چنانچه ایمیل روتر نسخه‌های پیشین را به یاد داشته باشید، محلی برای ورود ایمیل و پسورد کاربر در نظر گرفته شده بود. این فیلدها در حال حاضر بر روی فرم User قرار دارند. این فیلدها به حالت پیش‌فرض غیرفعال هستند. برای فعال نمودن لازم است که اسکریپت دیگری بر روی دیتابیس اعمال شود.

 

update DeploymentProperties
set BitColumn=1
where ColumnName='AllowCredentialsEntryViaInsecureChannels'

 

update DeploymentProperties
set BitColumn=1
where ColumnName='ECAllowNonSSLEmail'

 

مجدداً یک بار بایستی IISRESET انجام شود. در این مرحله می‌توانید تنظیمات ایمیل و پسورد کاربر را وارد نمایید. پس از وارد نمودن اطلاعات، وارد مرحله تنظیمات مربوط به Email Router Application خواهیم شد.

5- از این مرحله به بعد مانند تنظیمات نسخه‌های پیشین است. تنها کافیست برای لود شدن کاربران رجیستری زیر را در مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSCRM وارد نمایید:

 

DisableSecureDecryptionKey

 

نوع این رجیستری DWORD بوده و مقدار آن بایستی 1 باشد. سپس IISRESET نمایید.

6- در این مرحله می‌توان مشخصات مربوط به ایمیل سرورها را وارد نموده و پس از Publish از ایمیل روتر استفاده نمود.