CRM خوب چه CRMی است؟

چه در حال برنامه‌ریزی برای یک پروژه CRM باشید، و چه صاحب این نرم‌افزار در کمپانی خود باشید، خواندن این پست به شما توصیه می‌شود!

وقتی صحبت از یک CRM خوب می‌شود، منظور ما UI آن نیست، بلکه باید ببینیم سازمان ما با داشتن یک CRM خوب چگونه به نظر خواهد رسید.

 

1- راهبردهای سازمان را در نظر می‌گیرد

اگر شما دارای CRM باشید یا به دنبال آن باشید، قطعاً راهبردهایی برای پرورش ارتباطات با مشتریان و حداکثرسازی این ارتباطات خواهید داشت. یک CRM خوب به کارمندان سازمان در اجرای موثر و کارای راهبردها کمک خواهد نمود.

برای مثال ممکن است در سازمان شما راهبردی برای حداکثرسازی ارزش مشتری در ارتباطات وجود داشته باشد. شما از پرسنل سازمانتان خواهید خواست که در ایجاد سود و ارزش بیشتر برای مشتریان بکوشند. بنابراین یک CRM مناسب باید بتواند به سازمان شما در اشتراک‌گذاری داده‌های مشتریان کمک نماید. تمامی تعاملات برقرار شده با مشتری بایستی ثبت شده و در اختیار همه بخش‌های سازمان قرار بگیرند. در کنار همه این موارد CRM بایستی به شما در ایجاد یک شبکه اجتماعی داخلی (در ارتباط با مشتریان) کمک نماید.

 

2- برای مشتری ارزش ایجاد می‌کند

یک CRM خوب باید بتواند به روش‌های زیر به شما کمک کند:

  • درآمد بیشتر؛ مدیریت بهتر ارتباطات با مشتریان به طرز غیرقابل اجتنابی درآمدهای سازمان شما را افزایش خواهد داد. ارتباطات بهتر باعث حفظ مشتریان فعلی شده و مشتریان جدیدی را جذب خواهد نمود.
  • اثربخشی بهتر؛ تیم فروش دسترسی سریع به آخرین اطلاعات مشتریان را داشته و ابزارهایی برای برنامه‌ریزی و مدیریت فرصت‌ها را در اختیار خواهد داشت. بازاریابی شما بسیار هوشمندانه‌تر خواهد بود، و ارتباطات مناسب‌تری با تیم فروش خواهد داشت.
  • کارایی بهتر؛ یک سیستم مناسب زمان ورود اطلاعات را کاهش داده، و از ورود اطلاعات موازی و اشتباهات جلوگیری خواهد کرد.

یک نکته مهم اینکه، شما می‌دانید که در حال ایجاد ارزش هستید، زیرا معیارهایی برای اندازه‌گیری موفق آن دارید.

 

یک CRM خوب 

3- پرسنل سازمان آن را دوست دارند

یک سیستم خوب توانایی پرسنل در انجام کارهایشان را افزایش خواهد داد، که منتج به رضایت شخصی، موفقیت سازمانی و فرصت‌های بیشتر خواهد شد. در این حالت پرسنل دلیل وجودی یک سیستم را درک خواهند نمود، و آموزش‌های لازم را سریع‌تر کسب خواهند نمود. نتیجه این کار توانای اولویت‌بندی کارها، و استانداردسازی فرایندها خواهد بود.

پرسنل آن را دوست خواهند داشت، زیرا استفاده از آن آسان است و برای کاربری آن‌ها سفارشی شده است.

 

4- می‌تواند همراه با سازمان شما رشد کند

در کنار تغییرات سریع در فرایندها، نیازمندی‌ها نیز تغییر می‌یابند. در کنار همه این عوامل، سازمان شما در حال رشد است. یک سیستم خوب همراه با شما رشد خواهد نمود. همچنان که تکنولوژی در حال پیشرفت است، نرم‌افزار شما نیز از طرف ارائه دهنده آن به روز می‌شود. در کنار تغییرات تکنولوژیک، یک CRM خوب باید بتواند به راحتی سفارشی شده و نیازهای جدید سازمان شما را نیز پوشش دهد.